Podkład epoksydowy to nie tylko właściwości antykorozyjne

Podkład epoksydowy to nie tylko właściwości antykorozyjne

Często zdarza się, że podkład czy lakier nakładany na stare powłoki – waży się. Jak tego uniknąć? Firma Ranal ma rozwiązanie dla tego problemu oferując podkład epoksydowy.

Część elementów, które lakierujemy było naprawianych już wcześniej. Podczas ich szlifowania wyłaniają się nam stare powłoki podkładów czy lakierów i naprawiając je istnieje ryzyko, że po nałożeniu podkładu akrylowego może się on zwarzyć w miejscach przetarć starych powłok. Najlepszym sposobem na wyeliminowanie takiego problemu jest zastosowanie podkładu epoksydowego. Po przeszlifowaniu elementu, na który ma być nałożony podkład, czy też szpachlówka - by uniknąć późniejszych problemów ze zwarzeniem się lakieru - nałóżmy jedną warstwę podkładu epoksydowego, który tworzy warstwę izolacyjną od starych powłok, a ponadto w miejscach przeszlifowanych do gołego metalu osiągniemy zabezpieczenie antykorozyjne.

Bardzo dobry produkt proponuje polska firma RANAL, jest nim podkład epoksydowy 1:1 w pojemnościach 0,8L +0,8L lub 0,4 + 0,4. Produkt ten cechuje się bardzo dobrymi właściwościami antykorozyjnymi oraz izolacyjnymi. Jego dużą zaletą jest fakt, że po nałożeniu go mamy aż 12 godzin na nakładanie kolejnych warstw podkładu akrylowego czy też szpachli bez konieczności szlifowania. Podkład może być również stosowany podczas napraw nowych elementów w systemie mokro na mokro przy zachowaniu odpowiedniego czasu na odparowanie.

Reasumując - zastosowanie podkładu epoksydowego pozwala uniknąć problemów z niepożądanymi reakcjami chemicznymi oraz tworzy solidną warstwę izolacyjną. Zainwestowanie w dobry produkt pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze.